10. Tamamlayıcı bilgiler

Bazı belediyeler organik çöplerin geri kazanımından yana çok hassastırlar. Onların bir gösteri alanı vardır ve tavsiyelerde bulunabilirler. Belediye evinde aynı zamanda değişik organik dönüşüm teknikleri konusunda uzmanlaşmış usta organik dönüşümcü sakinlerin bir listesini bulabilirsiniz ki bunlar gönüllü olarak komşularına bu konuda tavsiyelerde bulunmaya hazırdırlar.
Organik dönüşüm size cazip mi geliyor? IBGE yani çevre yönetimi konusunda çalışan Brüksel Enstitüsü usta organik dönüşümcü olarak becerilerini başkalarına da öğretmek isteyenler için kısa, takibi kolay pratik bilgilendirme seansları düzenlemektedir.
Herkesin bir bahçeye sahip olma şansı yoktur. Bununla beraber bütün sakinler tekrar dönüşümü kolayca yapılabilen atıklar üretmektedir. Pek çok Brükselli ayrışım ve geri kazanım konularında hassastır ama balkonlarında küçük kaplarda organik dönüşüm yapmaya hazır olmayabilirler. Bu yüzden yapılan organik dönüşümü ihtiyacı olan komşuya vermek, tüm mahalle çapında bir organik dönüşüme katılma, kapıdan kapıya organik dönüşümü toplama ile ilgili bazı ön denemeler yapma, işte Brüksel bölgesi bu konuda bazı muhtemel çözümleri teklif haline getirebilmek için şartlarına en pratik durumu test ederek bu şekilde anlamak istemektedir.
Her tür bilgiyi belediyenizden veya IBGE yani çevre yönetimi konusunda çalışan Brüksel Enstitüsü danışma servisinin aşağıdaki numarasından öğrenebilirsiniz. 775 75 75
Yayından sorumlu kişiler: J-P Hannequart ve E-Shamp Gulledell 100, 1200 Bruxelles
Daha fazla bilgi için 775.75.75 numaralı telefonu arayınız.
IBGE – Gulledelle 100 – 1200 Bruxelles